Tirsdag 13. mai har det vært en brann i en garderobe ved Lierbyen skole. Alle elever og ansatte er evakuert og i sikkerhet.
Elevene var flinke og fulgte brannrutinene. Elevene blir sendt hjem, og skolen kommer tilbake med mer informasjon til foresatte.
Lier kommune ved helsetjenesten til barn, unge, foreldre og gravide har, sammen med Drammen sykehus og Epilepsiforbundet, utviklet og testet en modell som skal gjøre det enklere å følge opp barn og unge med epilepsi.
Lotteri- og stiftelsestilsynet skal fordele over 3 milliarder kroner i momskompensasjon til frivillige organisasjoner i 2026. Søknadsfristen er 1. september 2026.
8. trinn fra Høvik skole fikk en annerledes og lærerik formiddag da de besøkte rådhuset for å lære mer om lokaldemokratiet, og prøve seg som politikere.