Tirsdag 5. september 2023 klokken 18.00 er det siste kommunestyremøte i denne valgperioden. Du kan som vanlig følge møtet enten som publikum på Haugestad, eller via direktesending her på nettsiden.
Her kan du følge direktesendingen fra kommunestyremøtet 5. september 2023 Saksliste til kommunestyremøtet 5. september 2023
I kriser er samarbeid og fellesskap viktig. Derfor har beredskapssjef Bork Kvilhaug en klar oppfordring: Skaff deg en beredskapsvenn!
Barnevernstjenesten i Lier søker trygge og engasjerte voksne som kan være beredskapshjem eller fosterhjem for ungdom som ikke kan bo hjemme. Målet er å gi dem stabilitet og mulighet til å fortsette livet i kjente omgivelser.
Gjennom ordningen «ABC til fagbrev» får 20 medarbeidere i Lier kommune muligheten til å ta fagbrev som helsefagarbeider. Det er et viktig skritt mot å styrke kompetansen og sikre kvalifisert arbeidskraft i kommunen.
Linnes renseanlegg skal bygges om, og derfor er det behov for en delvis og helt nedstengning av anlegget. Lier vei, vann og avløp KF har sendt søknad om midlertidig utslippstillatelse til Statsforvalteren. I søknaden er det skissert at anlegget vil slippe ut delvis renset og urenset avløpsvann i en periode på inntil 16 dager i desember.